Geri Dön

Sizin İçin Önerdiklerimiz

Tüm Ürünleri Göster
Alerjen Listesi

Alerjen Listesi

Alerji ve Alerjen ne demek? 
 
Vücudun normalde zararlı olmayan bazı maddelere karşı aşırı reaksiyon göstermesidir. Vücudu hastalıklara karşı koruyan bağışıklık sistemi bazı insanlarda zararlı olmayan bir takım maddelere karşı aşırı yanıt verir. Bu reaksiyonlara “alerji”, alerjik reaksiyonlara yol açan maddelere de “Alerjen” denir. Türk Gıda Kodeksi Etiketleme ve Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliğinde yer alan gıda alerjilerine sebep olan maddeler tabloda yatay kolonda belirtilmiştir. Menüde yer alan ürünlerin içerisinde olan alerjenler tabloda “+ “ ile ifade edilmiştir. Herhangi bir müşterimiz; gıda alerjisi veya gıda intoleransına  sahip olduğunu söylüyorsa ya da çölyak hastasıysa müşterimize bu dökümandan faydalanarak menü önerisinde bulunabilirsiniz.  
**Patates kızartması ve hash brown gibi ürünler herhangi bir alerjen kaynağı içermemektedir ancak mutfaklarımızda alerjenlerin çapraz bulaşmasını önleyici ekstra bir önlem bulunmamaktadır. 
 
Açık mutfaklarda yoğun tempoyla çalışıldığı için tüketicilere alerjen içeren öğelerle çapraz bulaşma riski olduğu bilgisi mutlaka verilmelidir. Konuyla ilgili tüketicilerden gelen farklı sorular olursa Kalite Güvence Departmanı’na danışabilirsiniz.
 

Alerjen Listesi için tıklayınız. 

mcdonalds.com.tr'yi kullanarak Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.