Kapat

Türkiye’nin ‘Kırmızı-Beyaz Kadınlar’ı

‘Kırmızı Beyaz Kadınlar’ söylemi, erkek egemen bir spor olan futbolda varlığını göstermeye çalışan kadın futbolcuları, aldıkları sonuçlar ile göğüs kabartan Filenin Sultanları’nı ve kendine inanan, önyargıların üstesinden gelerek pek çok alanda yer edinmeyi başaran tüm kadınları kapsıyor. Kadınların bu zorlu yolculuklarında gerek kadın milli sporcularımıza verdiğimiz sponsorluk desteğimizle, gerekse kadın çalışan istihdam hedefimizle sporda da iş hayatında da kadınlara destek olmaya devam ediyor ve ‘İnan yaparsın’ diyerek onları daha da cesaretlendirmeyi hedefliyoruz.

A Milli Kadın Futbol Takımı ve A Milli Kadın Voleybol Takımı resmi sponsoru olarak sporda cinsiyet ayrımcılığının ve önyargıların önüne geçmek için projeler üretirken McDonald’s Türkiye olarak 2015 yılından bu yana kadın istihdamını artırmaya yönelik yürüttüğümüz çalışmaların devamı olarak, %51 kadın çalışan istihdam hedefiyle de iş hayatında kadınların güçlendirilmesi ve cesaretlendirilmesi için çalışıyoruz.

A Milli Kadın Voleybol Takım Kaptanı Eda Erdem ve A Milli Kadın Futbol Takım Kaptanı Didem Karagenç’in rol aldığı yeni reklam filmimizde, ‘İnan Yaparsın’ sloganıyla ve ‘Kırmızı-Beyaz Kadınlar’ söylemiyle tüm kadınların içindeki gücü keşfetmesini ve hayallerinin peşinden koşmasını amaçlıyoruz.

Reklam filmini izlemek için tıklayınız

Bir sipariş verirsin, yeni bir Eda Yetişir!

McDonald’s Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kız çocuklarının hayallerine ve hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamak için mcdonalds.com.tr ve McDonald's mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilen satışlardan elde edilen gelirin tamamını, Anne Çocuk Eğitim Vakfı'na (AÇEV) bağışlıyoruz.